Implantologia

Możliwość stałego uzupełnienia utraconych zębów daje zastosowanie implantologii dentystycznej. Trwale zintegrowane z kością implanty stanowią podstawę do odbudowy protetycznej. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami protetycznymi, implanty stomatologiczne minimalizują zanik kości oraz nie wymagają szlifowania zdrowych zębów, dają nieograniczone możliwości uzupełnienia braków spowodowanych niewłaściwą higieną jamy ustnej, chorobą, schorzeniami czy nieszczęśliwym wypadkiem.

Implanty stają się coraz bardziej popularne wśród pacjentów, gdyż za sprawą swego wyglądu oraz funkcjonalności nie ustępują prawdziwym zębom, co więcej są trwalsze i bardziej odporne na próchnicę. Implanty dentystyczne są wszczepiane do kości w znieczuleniu miejscowym. W niedługim czasie implant zrasta się z kością, w procesie osseointegracji. Po zakończonym okresie gojenia, na łącznikach umieszcza się przygotowaną przez laboratorium koronę, most lub protezę – w zależności od potrzeb pacjenta.

Sam implant to w rzeczywistości mała śruba wykonana z tytanu, niewywołująca alergii. Organizm człowieka akceptuje implant i traktuje go jako naturalny korzeń zęba. Stanowi on bowiem integralną część uzębienia pacjenta, funkcjonalnością nie odbiegającą od naturalnego uzębienia.

Oferujemy 3 wiodące systemy implantologiczne:

  • Biomet 3i,
  • Densply Implants,
  • MIS Impantants Technologies,
  • Keystone.

Zapewniamy konsultacje implantologiczno-protetyczne z dr n. med. Mariuszem Kochanowskim, który posiada wieloletnie doświadczenie w tym zakresie. W trakcie spotkania doktor opracuje indywidualny plan leczenia oraz wyjaśni procedury i wszelkie możliwości implantacji.

Odmień swój uśmiech, zapraszamy do kontaktu

    Podziel się
Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń 516 569 555

lub wypełnij formularz