Tomografia 3D i RTG

W naszej klinice posiadamy zaawansowany i najbardziej wszechstronny system obrazowania radiologicznego dostępny obecnie na rynku – Kodak CS 9300 3D. Umożliwia on wykonywanie takich badań jak:

 • tomografia 3D CBCT (8 różnych pól obrazowania)
 • pantomografia 2D
 • badania cefalometryczne w unikatowej projekcji ONE SHOT
 • inne badania 2D w cyfrowej jakości.
 • rtg zęba

Wiemy, jak duże znaczenie ma diagnostyka w leczeniu stomatologicznym. Profesjonalnie wykonane zdjęcia 3D z wykorzystaniem tomografu stomatologiczno-laryngologicznego zapewniają najwyższą precyzję zabiegów.

Nasz tomograf:

 • jest połączeniem dużego, średniego i małego pola obrazowania,
 • wykonuje zdjęcia zróżnicowane na 8 różnych pól obrazowania,
 • wyróżnia się najniższą dawką promieniowania w Polsce – to aż 15 razy mniejsza dawka niż w przypadku konwencjonalnej tomografii.

Programy diagnostyczne dają nam możliwość wykonywania zdjęć, które są dostosowane rozmiarem i rozdzielczością do wymagań stawianych przez różne dziedziny laryngologii i stomatologii, a zwłaszcza:
– implantologii,
– endodoncji,
– rozległych zabiegów chirurgii szczękowo twarzowej,
– periodontologię,
– ortodoncję,

Nasi Pacjenci otrzymują zdjęcie CD wraz z programem z opcją edytowania i zapisywania zmian naniesionych na lekarza w czasie badania. Dodatkowo wbudowana w program biblioteka implantów wraz z łącznikami różnych firm pozwala na planowanie implantologiczne i zapisywanie. Dzięki tomografii komputerowej możemy zagwarantować Państwu doskonały i precyzyjny obraz badania.

 

 

W klinice stomatologicznej Neo Dentica zadbaliśmy o to, aby leczenie odbywało się szybko – na miejscu można skorzystać z badań RTG zębów. Cenimy twój komfort o czas, dlatego wybierając naszą klinikę, nie musisz dojeżdżać na badania do oddalonych gabinetów, ponieważ wszystkie możesz wykonać na miejscu w ramach wizyty stomatologicznej.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem przeznaczonym do badań rentgenowskich zębów. Dzięki niemu wykonujemy zdjęcia w najwyższej jakości w technologii cyfrowej. Badania są bezpieczne, wykorzystuje się tylko minimalną dawkę promieniowania do uzyskania dokładnego obrazu. Wyniki badania przekazywane są pacjentowi od razu.

Wykonujemy następujące badania:

 • badania pantomograficzne 2D
 • badania tomograficzne 3D
 • badania cefalometryczne z projekcją ONE SHOT
 • punktowe zdjęcia zębów
 • i inne badania 2D zębów

Dzięki badaniom RTG można precyzyjnie uwidocznić całe łuki zębowe wraz z zatokami szczękowymi i stawami skroniowo-żuchwowymi lub też pojedyncze zęby. Zastosowana technika jest w stanie wychwycić nawet drobne zmiany i stanowi uzupełnienie wielu działań leczniczych w zakresie stomatologii.

Zdjęcia rentgenowskie wykonuje się na potrzeby leczenia endodontycznego, zachowawczego przy uzupełnianiu ubytków, ortodontycznego, protetycznego, zabiegach chirurgicznych czy przy wszczepianiu implantów, a także innych zabiegach wymagających dokładnego obrazowania łuków zębowych i okolicznych struktur. Zapewniamy przystępne ceny zdjęć RTG zębów. Wybierając naszą klinikę, zdjęcia możesz wykonać od razu, nie musząc tracić swojego czasu na korzystanie z innych gabinetów.

Rentgen zębów w Łódzi – zapraszamy!

Zapraszamy do korzystania z Tomografii 3D i RTG

  Podziel się
Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń 516 569 555

lub wypełnij formularz