dr n. med. Łukasz Pawlak

zaburzenia narządu żucia

W 2000 roku ukończył studia wyższe w zakresie stomatologii w Akademii Medycznej w Łodzi. W latach 2000-2001 odbył staż podyplomowy w Instytucie Stomatologii Akademii Medycznej w Łodzi. W 2002 roku rozpoczął stacjonarne studia doktoranckie przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W 2006 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, przedstawiając rozprawę doktorską pod tytułem „Bóle głowy typu napięciowego u młodzieży szkolnej z dysfunkcją narządu żucia”.

Obecnie jest asystentem w Zakładzie Stomatologii Ogólnej w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Zajmuje się leczeniem i diagnostyką zaburzeń czynnościowych narządu żucia. Ćwiczenia ze studentami prowadzi od 2002 roku. Opracował założenia i wprowadził przedmiot „Fizjoterapia w stomatologii”.

Opublikował 18 artykułów oraz aktywnie uczestniczył w 25 krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Obecnie wraz z zespołem prowadzi badania nad diagnostyką bruksizmu oraz związkiem postawy ciała z dysfunkcjami w obrębie układu stomatognatycznego. Uczestniczył w wielu kursach podyplomowych głównie związanych z tematyką diagnostyki i leczenia zaburzeń czynnościowych narządu żucia.

    Podziel się
Link do Facebooka NeoDentca Link do Instagrama NeoDentca
Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń 516 569 555

lub wypełnij formularz

    Zadaj pytanie