dr n. med. Mariusz Kochanowski

implantologia, protetyka, właściciel kliniki Neo Dentica

Absolwent wydziału Stomatologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od ukończenia studiów systematycznie uczestniczył w kilkudziesięciu intensywnych szkoleniach krajowych i zagranicznych z zakresu implantologii, chirurgii szczękowej, protetyki i stomatologii estetycznej. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 2011 r.

Od 2004 r. był asystentem Uniwersytetu Medycznego, Katedry Zakładu Zaburzeń Narządów Żucia i Zakładu Protetyki. W 2020r. objął stanowisko adiunkta na uczelni medycznej, gdzie nadal czynnie prowadzi wykłady i seminaria. Jest autorem i współautorem recenzowanych artykułów, drukowanych w prestiżowych pismach polskich i zagranicznych.
Właściciel i zarazem inicjator innowacyjnych działań – Kliniki Stomatologicznej i Medycyny Estetycznej „Neo Dentica” w Łodzi oraz Centrum Diagnostyki Stomatologicznej i Laryngologicznej Tomografia 3D i RTG.

Odznaczony nagrodą Platinium Preferred Member na rok 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 za swój wkład w rozwój implantologii na świecie, a także wybitne osiągnięcia w leczeniu implanto-protetycznym. Platinum Preferred Member jest nagrodą przyznawaną na podstawie kilkudziesięciu kryteriów, m.in.: osiągnięć implantologicznych, dynamiki rozwoju, lokalnych kampanii promujących leczenie, zaangażowania w upowszechnienie leczenia implantologicznego wśród pacjentów oraz nieustannego dążenia do rozwoju i dokształcania się.

W 2013 r. uzyskał prestiżowy Międzynarodowy Certyfikat Umiejętności w dziedzinie implantologii stomatologicznej EDI – OSIS, certyfikat poświadczający przygotowanie lekarza do wykonywania procedur implantologicznych według najwyższych światowych standardów, zgodnych z ustaleniami Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej.

Ukierunkowany na holistyczne podejście w leczeniu pacjenta. Specjalizuje się w leczeniu implanto-protetycznym, stomatologii estetycznej oraz leczeniu dolegliwości związanych ze stawami skroniowo-żuchwowymi. Pasjonat technologii 3D, wykorzystywanej do pełnej diagnostyki stomatologicznej.
Od ponad 16 lat jest konsultantem implantologicznym firmy Biomet 3i i firmy Dentsply Implants.

Członek PSI – Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego
Członek DGOI – Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie
Członek PTS- Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego
Członek ICOI – International Congress of Oral Implantologists

    Podziel się
Link do Facebooka NeoDentca Link do Instagrama NeoDentca
Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń 516 569 555

lub wypełnij formularz

    Zadaj pytanie