Stomatologia dziecięca

Wiedząc, jak stresujące potrafią być wizyty stomatologiczne dla dzieci, dokładamy wszelkich starań, aby zniwelować ten stres. Szczególną troską otaczamy dzieci, dla których pierwszy kontakt z lekarzem stomatologiem to podstawa pozytywnego nastawienia, najczęściej na następne lata.
Stomatologia dziecięca to także szczególne wyzwanie dla lekarza stomatologa. Zachęcamy, aby pierwsza wizyta dziecka w gabinecie była wizytą adaptacyjną, w trakcie której dziecko ma możliwość zapoznania się ze swoim lekarzem, gabinetem czy nowinkami technologicznymi, które mogą zostać użyte w trakcie leczenia.

Zależy nam, aby wizyta była krótka i jak najmniej stresująca dla dziecka, ale zakończona sukcesem i nagrodą. Dla najmłodszych naszych pacjentów przygotowaliśmy:

  • Bajki wyświetlane w gabinecie
  • Kolorowe plomby
  • Bezbolesne znieczulanie komputerowe- sleeper one
  • Sedacja wziewna – gaz rozweselający
  • Nagrody i dyplomy dla dzielnych pacjentów
  • Materiały stomatologiczne stworzone dla dzieci
  • Edukacja szczotkowania

HIGIENA I PROFILAKTYKA JAMY USTNEJ U MAŁYCH DZIECI
Zaleca się, aby jeszcze przed wyrżnięciem pierwszych zębów mlecznych, regularnie przemywać buzię dziecka zwilżonym gazikiem z wodą przygotowaną.
Około 1 roku życia zaczynamy regularnie szczotkowanie zębów dziecka, odpowiednio dobraną do wieku miękką szczoteczką i pastą do zębów, pozbawioną fluoru.
Warto mieć na uwadze, że u dzieci karmionych butelką może pojawić się próchnica butelkowa, której możemy zapobiec: nie karmiąc dzieci bezpośrednio przed snem, nie „dopajając” ich słodkimi substancjami w nocy przez sen, ani nie usypiając ich z butelką.

ZĘBY MLECZNE
Pierwsze zęby mleczne wyrzynają się około 6 miesiąca. Warto pamiętać o tym że dbanie o zęby mleczne jest równie istotne co o zęby stałe. Nieleczona próchnica zębów mlecznych, może prowadzić do przedwczesnej utraty zębów, a w dalszej kolejności np. do zahamowania wzrostu kości i zaburzeń zgryzowych u dzieci na lata.
W klinice Neo Dentica zalecamy zabiegi profilaktyczne dla dzieci tj. lakowanie czy lakierowanie oraz przypominamy o kontrolnych wizytach, które są bardzo istotne dla pięknych zębów naszych dzieci !

FLUORYZACJA
Fluoryzacja to zabieg polegający na nakładaniu żeli i lakierów fluorkowych. Warto wykonywać go już na pierwszych zębach i regularnie powtarzać na zębach stałych. Zadaniem fluoru jest wzmacnianie struktury szkliwa i zapobieganie próchnicy zębów.

LAKIEROWANIE
Lakierowanie to jeden z zabiegów fluoryzacji. Zabieg polega na pomalowaniu zębów specjalnym preparatem, który zawiera fluor w odpowiednim dla dziecka stężeniu.

KOLOROWE WYPEŁNIENIA
Dla naszych małych pacjentów przygotowaliśmy kolorowe wypełnienia. Podczas wizyty dzieci same decydują o kolorze, mając do wyboru szerokie spektrum. Kolorowe wypełnienia pomagają rozładować stres w trakcie wizyty i dodatkowo wprowadzić przyjemną atmosferę. W domu dzieci chętniej szczotkują kolorowe wypełnienia, które stają się powodem do dumy.

SEDACJA (gaz rozweselający)
Wiemy, że wizyta u stomatologa może być bardzo stresująca, szczególnie w przypadku najmłodszych pacjentów – dzięki sedacji wziewnej, którą można stosować nawet u 3-latków, dzieci odwiedzają stomatologa bez strachu. Głównym założeniem sedacji wziewnej jest zniesienie niepokoju, strachu oraz wywołanie uspokojenia dziecka.  Sedację wziewną podtlenkiem azotu określić można jako stan przyjemnego oszołomienia, uzyskany w czasie wdychania mieszaniny tlenu i podtlenku azotu. Metoda ta jest bardzo skuteczna i bezpieczna dla pacjentów, również tych najmłodszych !

ZNIECZULENIA KOMPUTEROWE
W naszej klinice stosujemy elektroniczny bezbolesny system do znieczulania miejscowego – Sleeper One.
Zaawansowane technologicznie znieczulenia komputerowe w sposób skuteczny, umożliwiają bezbolesne znieczulanie. Sleeper One wygląda bardziej jak długopis i dostarcza znieczulenie w powolny, łatwy sposób, dzięki czemu proces jest praktycznie bezbolesny. Reakcja małych jak i dużych pacjentów na komputerowe znieczulenia jest bardzo pozytywna. System, pozwala uniknąć przykrych dla pacjentów dolegliwości związanych ze znieczulaniem.

 

Strona główna | Nasze usługi | Precyzja w diagnostyce | Metamorfoza | Zdjęcia kliniki | News | Dane kontaktowe
centrum diagnostyki salve medica biomet logo dentsply implants logo keystone dental logo mediraty
Copyrights @ 2017