Deprogramacje (T-scan)

T-Scan to komputerowa, nieinwazyjna i wiarygodna metoda, która przede wszystkim pomaga określić, jakie siły powstają w trakcie gryzienia czy żucia, czy są symetryczne oraz czy nie powodują nadmiernego nacisku na zęby. Poza tym T-Scan pozwala zdiagnozować przeciążenia narządu żucia (mogą powodować bóle głowy) oraz określić występowanie przyczyn zgrzytania zębami.

Warto pamiętać, że badanie T-Scan polega na zagryzieniu przez pacjenta cienkiej płytki sensorowej. Podczas zagryzania nagrywany jest film rejestrujący powstawanie kontaktów międzyzebowych. Analiza filmu pozwala odkryć i usunąć istniejące nieprawidłowości. I już, chwilę później wszystkie dane pojawiają się na komputerze.

T-Scan pozwala na wyróżnienie praktyki na tle innych dzięki supernowoczesnej technologii, ograniczenie do minimum korekt i nieodpłatnych wizyt powtórnych, a także na udoskonaloną komunikację i edukację pacjentów na temat okluzji.

Nieprawidłowe kontakty mogą spowodować ból zęba, ból stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni oraz złamania koron zebów, ich starcie pataologiczne czy choroby dziąseł. Co więcej, System deprogramacji -jest niezwykle przydatny u osób cierpiących na bruksizm, w leczeniu z zastosowaniem licówek porcelanowych oraz koron i mostów opartych na implantach.

Umów się na wykonanie badania

    Podziel się
Link do Facebooka NeoDentca Link do Instagrama NeoDentca
Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń 516 569 555

lub wypełnij formularz

    Zadaj pytanie