Ortodoncja – ortodonta Łódź

Ortodonta w naszej klinice zapewnia Pacjentom w każdym wieku spełnienie marzeń o wzorowym zgryzie, przynosząc satysfakcję zarówno w wymiarze estetycznym, jak i funkcjonalnym. Oferujemy kompleksowe leczenie ortodontyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych:

 • Aparaty stałe metalowe i kryształkowe
 • Aparat Pendulum
 • Aparat Herbsta
 • Invisalign

Nowoczesna ortodoncja zajmuję się wadami zgryzu będącymi nie tylko problemami natury estetycznej, ale również powodującymi poważne problemy zdrowotne. Nieprawidłowy zgryz może być przyczyną większej skłonności do próchnicy, odkładania się kamienia nazębnego, tendencji do paradontozy czy choćby wad wymowy.

Aparat ortodontyczny ruchomy

 • Wg ortodontów dziecięcych najlepszym momentem na leczenie wad zgryzu przy pomocy tego typu aparatów jest okres wzrostu dzieci i młodzieży. Leczenie aparatem ortodontycznym ruchomym, jego skuteczność uzależnione są od rodzaju wady, wieku Pacjenta oraz jego współpracy z lekarzem.
 • Aby prawidłowo wyleczyć krzywy zgryz, dziecko musi przestrzegać obowiązujących zasad stosowania aparatów ruchomych: czasu noszenia i sposobu korzystania z aparatu

Aparat ortodontyczny stały

 • Decyzję, co do wyboru aparatu –aparat metalowy, kryształkowy, lingwalny -podejmuje lekarz ortodonta wraz z Pacjentem.
 • Aparat na zęby stosujemy u młodych osób i osób dorosłych
 • Aparaty stałe to urządzenia składające się z różnego rodzaju zaczepów tj. zamków, pierścieni osadzonych za pomocą specjalnych klejów na stałe do powierzchni zębów. Dzięki nim aparaty stałe wywierają siłę bez przerwy, przez cały okres leczenia, pozwalają na osiągnięcie precyzyjnych efektów leczniczych.
 • Leczenie aparatem stałym trwa w zależności od wady zgryzu od roku do trzech lat.

Przebieg leczenia ortodontycznego:

 • Konsultacja ortodontyczna oraz wykonanie zdjęć RTG
 • Plan leczenia ortodontycznego-przedstawienie i omówienie planu
 • Właściwe leczenie ortodontyczne
 • Wizyty kontrolne
 • Faza retencji/stabilizacji

Invisalign – na czym polega rewolucyjność tego rozwiązania?

W naszej Klinice, oprócz tradycyjnych aparatów na zęby, dostępny jest także aparat z niewidocznym nakładem Invisalign. Jakie są jego zalety?

Invisalign jest przezroczysty, więc na pierwszy rzut oka trudno go w ogóle zauważyć. To o tyle ważne, że choć aparat na zęby już mało kogo dziwi, to jednak niektórzy nasi Pacjenci pytali o bardziej dyskretne i niezauważalne rozwiązanie, jednak wciąż bardzo skuteczne. To dla nich jest Invisalign, który, dosłownie, w niewidzialny sposób troszczy się o piękny i zdrowy uśmiech.

Invisalign to bez wątpienia bardzo skuteczna metoda na zdrowy uśmiech. Wszystko dlatego, że już po trzech miesiącach używania widać efekty dzięki nakładkom zmienianym co tydzień, a nie co dwa tygodnie. Dzięki temu możesz uzyskać ładniejszy uśmiech nawet po 3 miesiącach, a to aż o 50% szybciej niż dotychczas!

Kolejną zaletą Invisalign, aparatu ortodontycznego z przezroczystą nakładką, jest łatwość i wygoda, z jaką można go ściągnąć. Owszem, zalecamy nosić aparat tak często, jak to możliwe dla jak najlepszego efektu, jednak nasi Pacjenci słusznie zauważyli, że są okazję, w czasie których aparat, nawet najlepszy i najdyskretniejszy, nie jest pożądany (na przykład ważne spotkanie). W takich sytuacjach wygoda zdejmowania i zakładania Invisalign jest nieocenioną zaletą!

Zdejmowalność Invisalgn to też zaleta w czasie spożywania ulubionych potraw czy choćby nitkowania zębów. Bo przecież zdrowy, prosty uśmiech to też czysty uśmiech, prawda?

Kolejna zaleta aparatu Invisalign z niewidocznym nakładkami to wygoda jego noszenia. Invisalign jest wygodny, bo nasi specjaliści dopasowują go do Pacjenta i wręcz „szyją aparat na miarę”. Dla jeszcze większego komfortu warto pamiętać, że w przypadku Invisalign leczenie poprzedzone jest konsultacją, diagnostyką i wyciskiem w postaci modelu 3D.

Co więcej, materiał, z którego wykonano nakładki Invisalign, skutecznie poprawia przemieszczanie zębów i jest znacznie bardziej skuteczny niż podobne materiały dostępna na rynku.

Invisalign – zalety

Każdy pacjent Invisalign może przekonać się, jak będzie wyglądał jego uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Jak to możliwe? To zasługa ClinCheck® dająca cyfrową mapę całego przebiegu leczenia. Dzięki temu lekarz opracowuje precyzyjny, spersonalizowany plan leczenia, z uwzględnieniem dokładnych przemieszczeń zębów oraz czasu potrzebnego na leczenie.

Wykorzystując Invisalign, nasi lekarze potrafią precyzyjnie zaplanować całe leczenie, dzięki czemu wystarczy odwiedzić swojego dentystę raz na 6-8 tygodni. Lekarz wyda następny zestaw nakładek tak, aby pacjent mógł je zmieniać co 1-2 tygodnie w dowolnym miejscu.

Co równie ważne, nakładki Invisalign z materiału SmartTrack są wygodniejsze, precyzyjnie dopasowane do linii dziąseł konkretnego pacjenta i zapewniają lepsze dopasowanie oraz są łatwe do zakładania i zdejmowania. Noszenie ich jest mniej bolesne, niż w przypadku tradycyjnych aparatów.

Dzięki prostocie zdejmowania i zakładania nakładek można cieszyć się ulubionymi potrawami bez żadnych ograniczeń. Osoby uprawiające sporty kontaktowe mogą zdejmować przezroczyste nakładki Invisalign przed treningiem.

Cena leczenia Invisalign osób dorosłych często mieści się w zakresie od 12 tys. zł. Jednak jeśli wymagana jest tylko niewielka korekta ustawienia zębów, ceny mogą zaczynać się od 9 tys. zł. Ostateczna kwota zależy od stopnia komplikacji oraz czasu leczenia.

Odmień swój uśmiech, zapraszamy do kontaktu

  Podziel się
Link do Facebooka NeoDentca Link do Instagrama NeoDentca
Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń 516 569 555

lub wypełnij formularz

  Zadaj pytanie