Endodoncja mikroskopowa (leczenie kanałowe) Łódź

Do leczenia kanałowego w Neo Dentica wykorzystujemy najnowsze technologie, ponieważ wierzymy, że powodzenie samego leczenia kanałowego to zarówno wiedza i umiejętności lekarza, jak i nowoczesne urządzenia. Nasze gabinety wyposażone są w trzy najnowocześniejsze mikroskopy firmy Seliga z torem wizyjnym. Umożliwiają one przekazywanie obrazu bezpośrednio na monitor. Co więcej, obraz może być przekazywany na żywo  lub archiwizowany na karty pamięci.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem umożliwia m.in.:

  • odnalezienie wszystkich, nawet nietypowo zlokalizowanych ujść kanałów
  • wyjęcie złamanych narzędzi
  • perfekcyjne opracowanie i wypełnienie zakrzywionych kanałów
  • perfekcyjne opracowanie i wypełnienie bardzo wąskich (tzw. zobliterowanych) kanałów
  • wyjęcie starego wypełnienia z całej długości kanałów podczas powtórnego leczenia kanałowego
  • wyjęcie starych, metalowych wkładów, cementów oraz wkrętów protetycznych

Czym jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe znane także pod określeniem leczenie endodontyczne lub endodoncja to metoda stosowana w przypadku nieodwracalnych stanów zapalnych miazgi zęba wypełniającej kanały. Często spotykamy się z poważnymi schorzeniami, w przypadku których konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego, mimo braku oznak choroby na powierzchni zęba. Ząb wygląda na zdrowego, jednak pod jego powierzchnią rozwija się stan zapalny. Najczęściej schorzenie daje o sobie znać w najmniej spodziewanym momencie, podczas spożywania posiłku, picia zimnych lub gorących napoi. Niestety wiąże się z silnym bólem, który może nasilać się przy nacisku na ząb. Czasem ból może być tak dotkliwy i przeszywający, że utrudnia normalne funkcjonowanie. Bolący ząb promieniuje na całą szczękę i głowę, uniemożliwiając skupienie, a nawet sen. Zdarza się, że Pacjenci, mimo silnego bólu, odwlekają wizytę u stomatologa, mając nadzieję, że ból sam przejdzie. Niestety z każdym dniem ból nasila się, dostępne środki przeciwbólowe przestają pomagać, a stan zapalny pogłębia się… Właśnie dlatego już przy pierwszych niepokojących objawach, reakcji na ciepło lub zimno i bólu należy niezwłocznie udać się do dentysty!

Nowoczesne leczenie kanałowe pod mikroskopem

W klinice Neo Dentica najważniejsze jest dla nas zdrowie i komfort Pacjenta. Dlatego, zanim przystąpimy do leczenia, dokonujemy wnikliwej diagnostyki, przy użyciu innowacyjnych urządzeń. Gdy mamy do czynienia ze stanem zapalnym miazgi zęba, wykonujemy leczenie kanałowe. Żeby mieć pewność, że zakończy się ono sukcesem, używamy do leczenia kanałowego mikroskopu. Nowoczesny i zaawansowany technologicznie sprzęt stanowi uzupełnienie naszego doświadczenia i umiejętności. Dlaczego uważamy, że leczenie kanałowe pod mikroskopem jest lepszym rozwiązaniem, niż przeprowadzenie go w tradycyjny sposób? Wiąże się to bezpośrednio ze specyfiką budowy anatomicznej zębów. Charakterystyczną cechą kanałów zębowych, która utrudnia przeprowadzenie endodoncji, jest ich bardzo wąski przekrój, zakrzywiony kształt i występowanie licznych rozgałęzień od kanałów głównych. Endodoncja mikroskopowa umożliwia dentyście dotarcie do wszelkich zakamarków kanałów i właściwe opracowanie, a następnie wypełnienie kanałów. Wykonywanie leczenia kanałowego pod mikroskopem szczególnie sprawdza się u Pacjentów posiadających wyjątkowo wąskie lub zakrzywione kanały.

Zalety endodoncji mikroskopowej

Endodonta wykonujący leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu może perfekcyjnie oczyścić trudno dostępne miejsca. Nie musi kierować się tylko zdjęciem rentgenowskim czy wiedzą dotyczącą anatomii i specyfiki danego zęba. Dzięki mikroskopowi widzi dokładnie każdy szczegół, dzięki czemu może jak najlepiej przeprowadzić leczenie.

W naszej klinice stomatologia mikroskopowa stosowana jest nie tylko w przypadku leczenia kanałowego, ale i przy przeprowadzaniu powtórnej endodoncji, konieczności usunięcia złamanych narzędzi, pozostałości metalowych wkładów lub elementów konstrukcji protetycznych. Zapraszamy do wizyty w naszej klinice w Łodzi na ul. Szparagowej 10. Przeprowadzona przez nas endodoncja mikroskopowa pozwoli Ci odzyskać zdrowy i piękny uśmiech.

Odmień swój uśmiech, zapraszamy do kontaktu

    Podziel się
Link do Facebooka NeoDentca Link do Instagrama NeoDentca
Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń 516 569 555

lub wypełnij formularz

    Zadaj pytanie