Fizjoterapia

Pełna oferta zabiegów i masaży leczniczych wykonywanych w obrębie układu stomatognatycznego, funkcjonalnie odpowiadającego za żucie, połykanie, mowę oraz wyrażanie stanów emocjonalnych dostępna jest już w naszej klinice.

Fizjoterapia, wykorzystuje naturalne metody przywracania zdrowia. Jej celem jest pobudzenie organizmu do walki z chorobą za pomocą różnych bodźców fizycznych. W stomatologii fizjoterapia wykorzystywana jest do niesienia pomoc osobom cierpiącym z powodu bólu w rejonie głowy i szyi, a dokładniej do leczenia:

 • bólu w okolicy stawów skroniowo-żuchwowych
 • wzmożonego napięcia mięśniowego w trakcie leczenia ortodontycznego
 • bruksizmu i innych parafunkcji w zakresie jamy ustnej
 • stawów skroniowo-żuchwowych a dokładniej „trzasków „ i „przesunięć”
 • nieprawidłowej ruchomości żuchwy (zbaczanie, ograniczone lub nadmierne otwieranie ust, itd.)
 • bólu głowy
 • urazów i stanów po operacji w obrębie narządu żucia

Przykładowe zabiegi fizjoterapeutyczne wykonywane przez naszych specjalistów.

Terapia manualna – to indywidualnie dobrany do potrzeb pacjenta proces terapeutyczny. Opiera się na wywiadzie i badaniu pacjenta, omówieniu jego dolegliwości oraz ustaleniu celu zabiegów. Proces ten obejmuje zarówno terapię w gabinecie, ale również progam ćwiczeń domowych oraz zalecenia dotyczące codziennych aktywności. W terapii manualnej wykonywane są techniki stawowe, które wpływają również na normalizację pracy mięśni, zwiększenie ukrwienia tkanek i poprawę metabolizmu.

Terapia manualna wg koncepcji CRAFTA®, to wyspecjalizowana metoda szczegółowo zajmująca się problemami obszaru głowy i szyi, pozwalająca fizjoterapeutom na podjęcie efektywnej współpracy ze stomatologami. Koncepcja ta pozwala na skuteczną walkę z między innymi: dysfunkcjami stawów skroniowo-żuchwowych, bólami głowy i twarzy, szumami usznymi i bruksizmem.

Masaż z opracowaniem punktów spustowych mięśni – jest to rodzaj masażu leczniczego, podczas którego szczególną uwagę zwraca się na wyczuwalne palpacyjnie punkty w obrębie mięśni, które mogą wywoływać ból nie tylko w miejscu występowania, ale również np. promieniujący do zębów.

Plastrowanie dynamiczne – kinesiology taping – terapia z wykorzystaniem bawełnianych, elastycznych plastrów naklejanych na skórę. W zależności od problemu, stosuje się dobraną indywidualnie dla Pacjenta aplikację. Plastry nie wykazują działania farmakologicznego, mają natomiast za zadanie odciążenie problematycznego obszaru. Z powodzeniem wykonuje się rozliczne aplikacje na obszar twarzy i szyi.

Mobilizacja blizny – inaczej „uruchamianie” blizny, czyli zwiększenie jej przesuwalności względem tkanek otaczających. Ma na celu usprawnienie funkcji obszaru pokrytego blizną oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych wynikających z powstania ewentualnych adhezji czy występowania stanu zapalnego. W obrębie twarzy i szyi prowadzi do estetyzacji blizny.

 

Cennik zabiegów leczniczych
Masaż leczniczy szyi i twarzowej części głowy z terapią punktów spustowych ok. 40 min70
Masaż leczniczy szyi i twarzowej części głowy oraz odc. szyjnego i piersiowego kręgosłupa z terapią punktów spustowych ok. 45/1h90
Masaż relaksacyjny (kosmetyczny) szyi i twarzowej części głowy 20 min50
Drenaż twarzy (a tym samym i szyi) 30 min50
Masaż leczniczy odc. szyjnego i piersiowego kręgosłupa 40 min70
Masaż całego kręgosłupa (gdy zmiany w odcinku C-Th wynikają ze zmian w niższych partiach kręgosłupa) 1h 90
Naklejenie plastrów Kinesio Tapingu - jako samodzielny zabieg (problemy z obrzękami, bolesnością, zaburzeniami napięcia mm.) 40
Naklejenie plastrów + któryś z zabiegów (1- 6), jako terapia kompleksowa - 30 zł + cena danego zabiegu 30 zł + cena danego zabiegu
Ćwiczenia oraz terapia tkanek miękkich mające na celu poprawę ruchomości żuchwy (spowodowane głównie zaburzeniami tkanek miękkich - do grudnia później kompleksowo)40
Terapia manualna100 zł (pierwsza wizyta, 40-60 min), 90 zł (kolejna wizyta, 30 min)

Umów się na wizytę

  Podziel się
Link do Facebooka NeoDentca Link do Instagrama NeoDentca
Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń 516 569 555

lub wypełnij formularz

  Zadaj pytanie