Fizjoterapia

Pełna oferta zabiegów i masaży leczniczych wykonywanych w obrębie układu stomatognatycznego, funkcjonalnie odpowiadającego za żucie, połykanie, mowę oraz wyrażanie stanów emocjonalnych dostępna jest już w naszej klinice.

Fizjoterapia, wykorzystuje naturalne metody przywracania zdrowia. Jej celem jest pobudzenie organizmu do walki z chorobą za pomocą różnych bodźców fizycznych. W stomatologii fizjoterapia wykorzystywana jest do niesienia pomoc osobom cierpiącym z powodu bólu w rejonie głowy i szyi, a dokładniej do leczenia:

 • bólu w okolicy stawów skroniowo-żuchwowych
 • wzmożonego napięcia mięśniowego w trakcie leczenia ortodontycznego
 • bruksizmu i innych parafunkcji w zakresie jamy ustnej
 • stawów skroniowo-żuchwowych a dokładniej „trzasków „ i „przesunięć”
 • nieprawidłowej ruchomości żuchwy (zbaczanie, ograniczone lub nadmierne otwieranie ust, itd.)
 • bólu głowy
 • urazów i stanów po operacji w obrębie narządu żucia

Przykładowe zabiegi fizjoterapeutyczne wykonywane przez naszych specjalistów.

Terapia manualna – to indywidualnie dobrany do potrzeb pacjenta proces terapeutyczny. Opiera się na wywiadzie i badaniu pacjenta, omówieniu jego dolegliwości oraz ustaleniu celu zabiegów. Proces ten obejmuje zarówno terapię w gabinecie, ale również progam ćwiczeń domowych oraz zalecenia dotyczące codziennych aktywności. W terapii manualnej wykonywane są techniki stawowe, które wpływają również na normalizację pracy mięśni, zwiększenie ukrwienia tkanek i poprawę metabolizmu.

Terapia manualna wg koncepcji CRAFTA®, to wyspecjalizowana metoda szczegółowo zajmująca się problemami obszaru głowy i szyi, pozwalająca fizjoterapeutom na podjęcie efektywnej współpracy ze stomatologami. Koncepcja ta pozwala na skuteczną walkę z między innymi: dysfunkcjami stawów skroniowo-żuchwowych, bólami głowy i twarzy, szumami usznymi i bruksizmem.

Masaż z opracowaniem punktów spustowych mięśni – jest to rodzaj masażu leczniczego, podczas którego szczególną uwagę zwraca się na wyczuwalne palpacyjnie punkty w obrębie mięśni, które mogą wywoływać ból nie tylko w miejscu występowania, ale również np. promieniujący do zębów.

Plastrowanie dynamiczne – kinesiology taping – terapia z wykorzystaniem bawełnianych, elastycznych plastrów naklejanych na skórę. W zależności od problemu, stosuje się dobraną indywidualnie dla Pacjenta aplikację. Plastry nie wykazują działania farmakologicznego, mają natomiast za zadanie odciążenie problematycznego obszaru. Z powodzeniem wykonuje się rozliczne aplikacje na obszar twarzy i szyi.

Mobilizacja blizny – inaczej „uruchamianie” blizny, czyli zwiększenie jej przesuwalności względem tkanek otaczających. Ma na celu usprawnienie funkcji obszaru pokrytego blizną oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych wynikających z powstania ewentualnych adhezji czy występowania stanu zapalnego. W obrębie twarzy i szyi prowadzi do estetyzacji blizny.

Umów się na wizytę

  Podziel się
Link do Facebooka NeoDentca Link do Instagrama NeoDentca
Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń 516 569 555

lub wypełnij formularz

  Zadaj pytanie