Protetyka stomatologiczna Łódź

Protetyka to dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem braków zębowych, zarówno ilościowych jak i jakościowych. Duża utrata tkanek twardych zęba często sprawia, że bezpośrednie wypełnienia wykonywane w jamie ustnej nie spełniają wymogów wytrzymałościowych i estetycznych.

Dzięki nowoczesnej protetyce stomatologicznej jesteśmy w stanie odbudować zęby nawet w najtrudniejszych warunkach, uzyskując trwałe, wysoce estetyczne efekty. W naszej klinice wykonujemy uzupełnienia z całego zakresu protetyki stomatologicznej. Zarówno prace stałe jak i ruchome.

Wykonane z ceramiki emax licówki pozwalają na przywrócenie estetyki i funkcji zębów przednich, odbudowując ich część koronową.

Pełnoceramiczne korony i nakłady protetyczne stanowią bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji dużego zniszczenia tkanek oraz obniżonego zwarcia, zapewniając prawidłowe warunki okluzyjne i znakomitą estetykę.

Również zęby leczone kanałowo nierzadko wymagają zaopatrzenia w uzupełnienia protetyczne, takie jak: wkłady koronowo-korzeniowe, czy endokorony. Daje nam to przewidywalne i trwałe rezultaty leczenia.

Protetyka stomatologiczna to także prace na implantach. Dzięki współpracy naszych lekarzy specjalizujących się w tych dziedzinach mamy możliwość wykonania wszystkich rodzajów uzupełnień protetycznych, od pojedynczych koron, po prace odtwarzające całkowicie bezzębne łuki zębowe.

W klinice posiadamy również nowoczesny skaner wewnątrzustny CS 3600, który wykorzystujemy do cyfrowych wycisków w implantologii, protetyce czy ortodoncji .

Cyfrowe skany jamy ustnej są zdecydowanie bardziej precyzyjne niż analogowe, a to z kolei:
• przyspiesza leczenie
• poprawia jego skuteczność
• zwiększa komfort Pacjentów

Jakiś czas temu wykonaliśmy pierwszy w Polsce skan cyfrowy jamy ustnej z wykorzystaniem właśnie kamer – wewnętrznej CS 3600 oraz zewnętrznej kamery PIC i od tej pory coraz częściej korzystamy z tej niemalże kosmicznej technologii.

 

Oferujemy Państwu również badanie napięcia mięśniowego przy użyciu elektrografu Myoplus 4 PRO. Celem tego badania jest sprawdzenie zbyt silnego zaciskania zębów prowadzącego do starć i dolegliwości bólowych w okolicy policzków i skroni. Co więcej, wbudowane urządzenie TENS- pozwala w pewnych przypadkach złagodzić dolegliwości bólowe.

Dzięki nowoczesnym technologiom, wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu naszych lekarzy jesteśmy w stanie spełnić państwa marzenia o pięknym uśmiechu.

Odmień swój uśmiech, zapraszamy do kontaktu

    Podziel się
Link do Facebooka NeoDentca Link do Instagrama NeoDentca
Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń 516 569 555

lub wypełnij formularz

    Zadaj pytanie