Stomatologia dziecięca Łódź

Wiedząc, jak stresujące potrafią być wizyty stomatologiczne dla dzieci, dokładamy wszelkich starań, aby zniwelować ten stres. Szczególną troską otaczamy dzieci, dla których pierwszy kontakt z lekarzem stomatologiem to podstawa pozytywnego nastawienia, najczęściej na następne lata.
Stomatologia dziecięca to także szczególne wyzwanie dla lekarza stomatologa. Zachęcamy, aby pierwsza wizyta dziecka u dentysty dziecięcego była wizytą adaptacyjną, w trakcie której dziecko ma możliwość zapoznania się ze swoim lekarzem, gabinetem czy nowinkami technologicznymi, które mogą zostać użyte w trakcie leczenia.

Zależy nam, aby wizyta była krótka i jak najmniej stresująca dla dziecka, ale zakończona sukcesem i nagrodą. Dla najmłodszych naszych pacjentów przygotowaliśmy:

 • Bajki wyświetlane w gabinecie
 • Kolorowe plomby
 • Bezbolesne znieczulanie komputerowe- sleeper one
 • Sedacja wziewna – gaz rozweselający
 • Nagrody i dyplomy dla dzielnych pacjentów
 • Materiały stomatologiczne stworzone dla dzieci
 • Edukacja szczotkowania

HIGIENA I PROFILAKTYKA JAMY USTNEJ U MAŁYCH DZIECI
Zaleca się, aby jeszcze przed wyrżnięciem pierwszych zębów mlecznych, regularnie przemywać buzię dziecka zwilżonym gazikiem z wodą przygotowaną.
Około 1 roku życia zaczynamy regularnie szczotkowanie zębów dziecka, odpowiednio dobraną do wieku miękką szczoteczką i pastą do zębów, pozbawioną fluoru.
Warto mieć na uwadze, że u dzieci karmionych butelką może pojawić się próchnica butelkowa, której możemy zapobiec: nie karmiąc dzieci bezpośrednio przed snem, nie „dopajając” ich słodkimi substancjami w nocy przez sen, ani nie usypiając ich z butelką.

ZĘBY MLECZNE
Pierwsze zęby mleczne wyrzynają się około 6 miesiąca. Warto pamiętać o tym że dbanie o zęby mleczne jest równie istotne co o zęby stałe. Nieleczona próchnica zębów mlecznych, może prowadzić do przedwczesnej utraty zębów, a w dalszej kolejności np. do zahamowania wzrostu kości i zaburzeń zgryzowych u dzieci na lata.
W klinice Neo Dentica zalecamy zabiegi profilaktyczne dla dzieci tj. lakowanie czy lakierowanie oraz przypominamy o kontrolnych wizytach, które są bardzo istotne dla pięknych zębów naszych dzieci !

FLUORYZACJA

Fluoryzacja to zabieg polegający na nakładaniu żeli i lakierów fluorkowych. Warto wykonywać go już na pierwszych zębach i regularnie powtarzać na zębach stałych. Zadaniem fluoru jest wzmacnianie struktury szkliwa i zapobieganie próchnicy zębów.

LAKIEROWANIE
Lakierowanie to jeden z zabiegów fluoryzacji. Zabieg polega na pomalowaniu zębów specjalnym preparatem, który zawiera fluor w odpowiednim dla dziecka stężeniu.

KOLOROWE WYPEŁNIENIA
Dla naszych małych pacjentów przygotowaliśmy kolorowe wypełnienia. Podczas wizyty dzieci same decydują o kolorze, mając do wyboru szerokie spektrum. Kolorowe wypełnienia pomagają rozładować stres w trakcie wizyty i dodatkowo wprowadzić przyjemną atmosferę. W domu dzieci chętniej szczotkują kolorowe wypełnienia, które stają się powodem do dumy.

SEDACJA (gaz rozweselający)
Wiemy, że wizyta u stomatologa może być bardzo stresująca, szczególnie w przypadku najmłodszych pacjentów – dzięki sedacji wziewnej, którą można stosować nawet u 3-latków, dzieci odwiedzają stomatologa bez strachu. Głównym założeniem sedacji wziewnej jest zniesienie niepokoju, strachu oraz wywołanie uspokojenia dziecka.  Sedację wziewną podtlenkiem azotu określić można jako stan przyjemnego oszołomienia, uzyskany w czasie wdychania mieszaniny tlenu i podtlenku azotu. Metoda ta jest bardzo skuteczna i bezpieczna dla pacjentów, również tych najmłodszych !

Bezbolesne leczenie zębów

ZNIECZULENIA KOMPUTEROWE
W naszej klinice stosujemy elektroniczny bezbolesny system do znieczulania miejscowego – Sleeper One.
Zaawansowane technologicznie znieczulenia komputerowe w sposób skuteczny, umożliwiają bezbolesne znieczulanie i leczenie zębów. Sleeper One wygląda bardziej jak długopis i dostarcza znieczulenie w powolny, łatwy sposób, dzięki czemu proces jest praktycznie bezbolesny. Reakcja małych jak i dużych pacjentów na komputerowe znieczulenia jest bardzo pozytywna. System, pozwala uniknąć przykrych dla pacjentów dolegliwości związanych ze znieczulaniem.

Odmień swój uśmiech, zapraszamy do kontaktu

  Podziel się
Link do Facebooka NeoDentca Link do Instagrama NeoDentca
Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń 516 569 555

lub wypełnij formularz

  Zadaj pytanie